Why is the rum always gone?!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Българин да се наричам първа радост е за мене?

Go down 
+2
aneliza
~Cherry Crush
6 posters
АвторСъобщение
~Cherry Crush
Twilight Pirate
Twilight Pirate
~Cherry Crush


Брой мнения : 588
Join date : 10.05.2009
Age : 28

Българин да се наричам първа радост е за мене? Empty
ПисанеЗаглавие: Българин да се наричам първа радост е за мене?   Българин да се наричам първа радост е за мене? I_icon_minitimeПон Май 25, 2009 4:27 pm

Е, какво мислите - горди ли сте, че сте българи. Какво ви кара да се гордеете?

Аз лично съм горда, че съм българка - каквато и да е България, все пак е наша родина. По-обстойно мнение ще дам по-натам :)
Върнете се в началото Go down
https://pirates.bulgarianforum.net
aneliza
Модератор
Модератор



Брой мнения : 120
Join date : 11.05.2009
Age : 28
Местожителство : ...Там, където сбъдват се мечтите...

Българин да се наричам първа радост е за мене? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българин да се наричам първа радост е за мене?   Българин да се наричам първа радост е за мене? I_icon_minitimeПон Май 25, 2009 10:24 pm

В днешната ни държава е малко трудна да кажеш, че се гордееш, но за да разберем каква държава можем да имаме, трябва да знаем каква държава сме имали. Това е най-голямата грешка, никой не се обръща към миналото, за да се получи от него, а всъщност има много неща, които трябва да научим.
Иначе да, гордея се, че съм българска. Имаме вековна история и има с какво да се гордем. Да вземем например американците-държавата има няма история като нашата, но се водят велики. Представете си каква държава можем да имаме ние...Просто трябва да се обединим, да спрем да се делим на "сини", "червени", "зелени", "бенбени", "чалгари"," метали"..Всички сме българи, не зависимо каква музика слушаме и от кой отбор сме.
Върнете се в началото Go down
http://darko-ilievski.forummotion.com/
Captain Inn
Twilight Pirate
Twilight Pirate
Captain Inn


Брой мнения : 358
Join date : 10.05.2009
Age : 29
Местожителство : In your dream

Българин да се наричам първа радост е за мене? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българин да се наричам първа радост е за мене?   Българин да се наричам първа радост е за мене? I_icon_minitimeПет Юни 05, 2009 2:55 pm

Ако трябва да съм честна, не съм особено горда, че съм българка. Нашата мила България е станала на... да не казвам какво. Единственото, което ми харесва, и с което съм горда, е нашата история. Всичко друго - политици, министри, партии, а даже и "тийнейджърите" (бъдещото поколение оО :х) - ужас! Да не подхващам темата и за циганите, които ще ни завладeят, защото не можем да ги изгоним..

И да, след 10 години най-много възнамерявам да офейкам от тук...


Последната промяна е направена от Starlight на Съб Юни 06, 2009 3:17 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Dain Bramage.
Задобряващ
Задобряващ



Брой мнения : 77
Join date : 29.05.2009

Българин да се наричам първа радост е за мене? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българин да се наричам първа радост е за мене?   Българин да се наричам първа радост е за мене? I_icon_minitimeСъб Юни 06, 2009 3:15 am

Вчера по български цял час 'спорихме' по тая тема.
Аз определено не се чувствам горда, че съм българка. Щях да се чувствам далеч по-горда, ако бях анличанка например, американка или нещо подобно. Просто няма с какво да се гордея. Природата? До две-три години няма да остане плажна ивица, защото ще застроят всичко, а горите направо ще се 'стопят', заради сечищата.
С политиците? Икономиката? Изобщо няма какво да се говори по тоя въпрос. В това отношение България е безнадеждна и никой не може да ни 'оправи', както много политици си плямпат.
Какво като това е родината ми? Какво може да ми предложи тя? Нищо.
Ако искам да стана актриса или певица, дори и да съм адски талантлива, ако не отида в чужбина, нищо няма да постигна. Ако искаш да успееш, бягай от тук колкото е възможно по-бързо... Защото иначе ще останеш и ще провалиш целия си живот xD
Върнете се в началото Go down
aneliza
Модератор
Модератор



Брой мнения : 120
Join date : 11.05.2009
Age : 28
Местожителство : ...Там, където сбъдват се мечтите...

Българин да се наричам първа радост е за мене? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българин да се наричам първа радост е за мене?   Българин да се наричам първа радост е за мене? I_icon_minitimeВто Юни 09, 2009 9:58 pm

Ами, реших да постна едно есе, което написах вчера по този въпрос. Българин да се наричам първа радост е за мене? 848232

Защо обичам България?

„Обичам те, България!”-три думи, които съдържат в себе си много любов и букет от чувства. Може би все по-рядко чувам някой да казва тези думи, но аз знам, че във всеки българин е скрита частичка любов към България. Любов, която не знаем защо изпитваме. Може би заради миналото, природата или просто, защото България е нашата родина.
Аз обичам България и не го крия. Обичам я и заради хубавото, и заради лошото, но най-вече заради това, че е моята Родина! Родина, чието име съм повтаряла от малка и съм се възхищавала на историята, на великите личности, които е родила, възхищавам се дори на обикновения човек, който се бори всеки ден и продължава напред въпреки страдалческата си съдба.
България-страната, която съдържа в себе си парче от Рая. Страна, която има прекрасна природа. Звездите са най-ярки над Пирин, а небето се оглежда в езерата на Рила и Балканът пази спомена за Караджата. Обичам България и заради всички велики подвизи на предците ни. Обичам я, защото целият ми живот е свързан с нея-всички спомени от най-ранно детство са тук, всичките роднини, приятели,познати, семейството ми. Съдбата ме е събрала с любимите ми хора, и горчивото, и сладкото в живота ми е тук, и грешките също. Грешки, които са ме научили на много. Направили са ме по-силна, по-умна и дори мъничко по-мъдра.
Не отричам, че Бългрия има и лоша страна, но за мен тя има едно качество, което я прави незаменима. България е моята Родина и не бих я заменила за нищо друго.
България-това е най-хубавото име. България-това сме всички ние и знам, че сърцето на родината ни ще бие докато ние имаме мечти и я обичаме.
Обичам те, България! Обичам те, моя незаменима и единствена Родина! Завинаги ще останеш в съзнанието и сърцето ми, моя България!

Мисля, че е достатъчно красноречив отговор на въпроса дали съм горда от това, че съм българка. Българин да се наричам първа радост е за мене? 8555
Върнете се в началото Go down
http://darko-ilievski.forummotion.com/
midnight walker
blackhearted
blackhearted



Брой мнения : 199
Join date : 08.07.2009
Age : 28
Местожителство : On the edge of paradise

Българин да се наричам първа радост е за мене? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българин да се наричам първа радост е за мене?   Българин да се наричам първа радост е за мене? I_icon_minitimeЧет Юли 09, 2009 7:29 pm

Честно ли?
Не.
Бих се гордяла, ако живеех в България по времето на Калоян, да речем. Всъщност, горда съм с историята на България. И дотук.
Природата е замърсена. Корупцията е навсякъде. Политиците мислят само как да окрадат държавата и повечето не струват. Няма свястна система в България. Тук мотото е "Вземи каквото можеш за себе си, а останалите да го духат". Което не е правилно.
Ако продължа, ще стане прекалено нецензурно мнение, пък и ще навляза в подробности :)
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/paradise_city21
blackout
Задобряващ
Задобряващ



Брой мнения : 28
Join date : 09.07.2009

Българин да се наричам първа радост е за мене? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българин да се наричам първа радост е за мене?   Българин да се наричам първа радост е за мене? I_icon_minitimeЧет Юли 09, 2009 11:37 pm

България има велика история, но не и настояще. При първа възможност бих се махнала, стига да имаше гаранция, че в чужбина ще ми е по-добре.
Не обичам да изпадам в баналности, та носталгията не ми е в характера. Не, няма да ми липсва Българин да се наричам първа радост е за мене? 967767
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Българин да се наричам първа радост е за мене? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българин да се наричам първа радост е за мене?   Българин да се наричам първа радост е за мене? I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Българин да се наричам първа радост е за мене?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Why is the rum always gone?! :: Свободно време :: Мисленик-
Идете на: